Yaklaşık 200 veteriner hekim kurban kesim yerlerinde görev yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yaklaşık 200 veteriner hekim kurban kesim yerlerinde görev yaptı
Abone ol
İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ; HAYVAN PAZARLARI, KESİMHANELER, SEMT PAZARLARI KESİM NOKTALARI VE İLÇE MÜDÜRLÜKLERİNDE YAKLAŞIK 200 NÖBETÇİ VETERİNER HEKİM İLE GÖREV YAPTI.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü; hayvan pazarları, kesimhaneler, semt pazarları kesim noktaları ve ilçe müdürlüklerinde yaklaşık 200 nöbetçi veteriner hekim ile görev yaptı.


Kesimlerin en yoğun olduğu bayramın birinci gününde İl Müdürü Mustafa Şahin kesim yapılan bölgelerde denetim yaptı. Denetimlerde görevli veteriner hekim ve kesim yaptıran hayvan sahipleri ile sohbet eden Mustafa Şahin; “İl Müdürlüğü hayvan sağlık birimi olarak sahadayız. Kesim yapılan ve ihbar yapılan her kurban için yaklaşık 200 veteriner hekimle seferber olduk" dedi. Şahin ayrıca; kurbanlık hayvanların kesimlerinin bakanlıktan ruhsat almış mezbaha ve kombinalar veya geçici kesim yerleri olarak düzenlenen yerlerde olması gerektiği, kurbanlık hayvanlarda mutlaka kulak küpesinin olması, kulak küpesi sorgulama ekranı üzerinden sorgulama yapılarak, hayvanın yaş ve sahip bilgilerinin kontrol edilmesi gerektiği kaydetti.


Şahin; küpesiz ve mevzuata uygun olarak işletmeler arasında hareket ettirilmemiş hayvanlara tazminat ödenmesinin yasal olarak mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.


Yüksek gerilim hattına konan kargalar yangına neden olduÖnceki Haber

Yüksek gerilim hattına konan kargalar ya...

Zehirlenen 6 kişilik aile hastaneye kaldırıldıSonraki Haber

Zehirlenen 6 kişilik aile hastaneye kald...

Yorum Yazın