Yahyalı Belediye Başkanı Öztürk: “40 bin ton kapasiteli soğuk hava deposuna ihtiyaç var"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yahyalı Belediye Başkanı Öztürk: “40 bin ton kapasiteli soğuk hava deposuna ihtiyaç var"
Abone ol
KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, ilçe turizmi ve elma üretimi hakkında konuştu. Yahyalı elmasının ilçeye 400 milyon lira getirisi olduğunu belirten Öztürk, 40 bin tonluk soğuk hava deposu ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Öztürk, ilçe turizmi açısından da Kapuzbaşı Şelaleleri’nin ön plana çıkması için proje yapılması gerektiğini dile getirdi.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk KayseRadar ve RadyoRadar ortak yayınında ‘Bunu da Konuşalım’ programında Gazeteci Erdinç Teğmen'in konuğu oldu. Turizm konusunda Kayseri’nin ileriye taşındığını vurgulayan Öztürk, Kapuzbaşı Şelaleleri’nin ön plana çıkarılması gerektiğini vurguladı. 

‘KAPUZBAŞI ŞELALESİ’NİN ALLAH’IN AÇIK BİR AYETİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

“Kapuzbaşı Şelaleleri, dini inancı olmayan kişiyi bile düşündürür, orası Allah’ın açık bir ayeti olduğunu düşünüyorum” diyen Başkan Öztürk, “Erciyes’imiz, Soğanlımız var turizm konusunda ancak Kapuzbaşı turizmine az değindi buna sitem ediyorum. Kayseri artık turizmin çatısı oldu. Bir ivme yakaladık ve geri dönmememiz gerekiyor diye düşünüyorum. Bundan sonra Yahyalı, Kayseri turizminde konuşulacaksa her zaman söylerim ki; Kapuzbaşı şelalesi musluğu açık bırakılmış bir ırmak, çeşmedir. Orası Allah’ın açık bir ayeti diye düşünüyorum. Bu şelaleler ateisti bile düşündüren, inananların inancını arttıracak bir yapıdır” dedi.

İlçenin önemli tarım ürünü elma üretimine de değinen Öztürk, “Elma hasadımızı resmi olarak başlattık. Allah’ın birçok güzelliği lütfettiği ilçede görev yapmanın güzelliği olduğu kadar sorumluluğu da var. Yahyalı elması, turizm festivali diye ilk kez program yaptık. Türkiye sıralamasında elma üretiminde Kayseri olarak 5’inci sıradayız. Üreten bir ilçeyiz. Elma da, enerji de, maden de üretiyoruz. Üreten ilçede üreten belediyeyiz. Aşkla çalışıyoruz. Biz eser belediyeciliği yapmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

‘İLÇEMİZDE 20 MİLYON LİRA BEDEL İLE YOL KONFORU SAĞLANIYOR’

Kayseri Valiliği öncülüğünde yaklaşık 20 milyon liralık bir bedelle sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildiğini de belirten Başkan Öztürk, “İnşallah 2022 yılında tamamlanacak. Birçok güzelliklere imza attı. Her valinin kendine özgü güzelliği ve özelliği var. Ancak sayın Gökmen Çiçek valimizin turizmi ön plana çıkarması, ilçelerimizi de ön plana çıkardı. İnşallah Kapuzbaşı Şelalemize cam terası yapılarak cazibe merkezi haline getirilir. Şu anda proje üzerinde çalışıyoruz. Büyük sıkıntılarımız vardı yeni bir yer yaptık, misafirlerimizi ağırladığımız eğitim yeri gibi bir alan oluşturmak istedik” ifadelerini kullandı.

‘YAHYALI’DA HER 3 KİŞİDEN 1’İNİN ARABASI VAR BU DA ZENGİNLİĞİN İŞARETİDİR’

Yahyalı’nın üreten bir ilçe ve zenginliklerle dolu olduğunu dile getiren Başkan Öztürk, “Şu anda Türkiye’nin en iyi balı Ulupınar dediğimiz Aksu vadisindeki arılarımızın yapmış olduğu baldır. Arıcılık noktasında iyi bir yer. Tüm ilçelerimizde olduğu gibi kadın kooperatifi de kuruldu. Kadınları ve erkekleri ile biz üreten bir ilçe olacağız. Magnetlerdeki semboller ile bunu destekleyeceğiz. Yahyalı’da elma deposuna ihtiyacımız var, 40 bin tonluk daha elma deposu yatırımı talep ediyoruz. Yahyalı elmasını saklayacağımız bir alan lazım. 36 bin nüfusluk bir ilçeyiz ve her 3 kişiden 1’inin arabası var. Bu zenginliğin işaretidir. Üreten bir ilçeyiz. Halı ve kilim konusunda biraz sıkıntımız var ancak elmacılığın 400 milyon gibi bir bedeli hamdolsun ilçemize giriyor” şeklinde konuştu.

‘YURT SORUNU OLMAYAN İLÇELERDEN BİRİSİYİZ’
İlçede üniversite öğrencilerinin barınma sorunu bulunmadığını belirten Yahyalı Belediye Başkanı Öztürk, sözlerini şöyle sonlandırdı: “İlçemizde alternatif enerji bölümüne bu yıl 41 tane öğrenci geldi. Geçen seneden de 20 öğrencimiz vardı. 61 öğrencimiz var. Bunun 15 kadarı Yahyalılı yavrularımız. Geriye kalan öğrencilerimizle de ilgileniyoruz ve konaklama konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Belediyecilik bizim işimiz. Birincilik kürsüsündeyiz ve bu kürsüden de inmek istemiyoruz.”

Anahtar Kelimeler:

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Motosikletli polis ekibi şüpheyle durdurdu: uyuşturucu ele geçirildiÖnceki Haber

Motosikletli polis ekibi şüpheyle durdur...

Jandarma Güven Timi aralıksız çalışıyorSonraki Haber

Jandarma Güven Timi aralıksız çalışıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar