Turkishtimeın Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırmasında ERÜden 3 Öğretim Üyesi Yer Aldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Turkishtimeın Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırmasında ERÜden 3 Öğretim Üyesi Yer Aldı
Abone ol
TURKİSHTİME’IN HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ KİMYA BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ VE TÜBA ASLİ ÜYESİ PROF. DR. ADİL DENİZLİ LİDERLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ “KİMYA BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK ARAŞTIRMASI”, KİMYA ALANINDA ÖNDE GELEN DEĞERLİ BİLİM İNSANLARINI BİR ARAYA GETİRDİ. ARAŞTIRMADA ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDEN (ERÜ) 3 ÖĞRETİM ÜYESİ YER ALDI.

Turkishtime’ın Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Adil Denizli liderliğinde gerçekleştirdiği “Kimya Bilimine Yön Veren 100 Türk Araştırması”, Kimya alanında önde gelen değerli bilim insanlarını bir araya getirdi. Araştırmada Erciyes Üniversitesi’nden (ERÜ) 3 öğretim üyesi yer aldı.


H-İndeksi değerleri, araştırma alanları, bilime ve insanlığa katkıları, aldıkları ödüller ve patentlerine de yer verildiği çalışmada H-indeksi değerine göre ERÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mustafa Soylak 1. sırada, Prof. Dr. Şerife Tokalıoğlu 74. sırada ve Prof. Dr. Şenol Kartal ise 78. sırada yer aldı.


2017 yılında başlatılan Bilime Yön Verenler Araştırma Serisi kapsamında; 2017 yılında Bilime Yön Veren 100 Türk, 2018 yılında Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk araştırmasını gerçekleştirerek sonuçları kitap haline getiren ve kamuoyu ile paylaşan Turkishtime, söz konusu seriye bu yıl Kimya bilimine Yön Veren 100 Türk araştırması ile devam etti.


Bu yıl hazırlanan araştırma kitabı, kimyanın beş anabilim dalındaki (Organik Kimya, İnorganik Kimya, Analitik Kimya, Fiziksel Kimya, Biyokimya) Türk bilim insanlarını, araştırmalarının aldığı atıf sayısını gösteren ve evrensel kabul gören en yüksek H-indeksi değerine (Google Scholar veri tabanı kullanılarak) göre listeledi.


İl Tarım ve Orman Müdürü Şahin, Tomarzada hasar tespit çalışmalarına katıldıÖnceki Haber

İl Tarım ve Orman Müdürü Şahin, Tomarzad...

Tandırda ölü bulunan karı koca toprağa verildiSonraki Haber

Tandırda ölü bulunan karı koca toprağa v...

Yorum Yazın