Kocasinan, 8 ayda 7 bin 860 kg elektronik atık ile lider

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kocasinan, 8 ayda 7 bin 860 kg elektronik atık ile lider
Abone ol
KOCASİNAN BELEDİYESİ, 8 AYDA TOPLADIĞI 7 BİN 860 KİLOGRAM ELEKTRONİK ATIK İLE TÜRKİYE GENELİNDE AYDINLATMA EKİPMANLARI ATIK GRUBUNDA LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR. KOCASİNAN BELEDİYESİ, ÖZELLİKLE İNSAN SAĞLIĞINA VE DOĞAYA EN ÇOK TEHLİKE ARZ EDEN AYDINLATMA EKİPMANLARINI TOPLAYARAK, GERİ DÖNÜŞÜMLE EKONOMİYE KAZANDIRIYOR. KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR, KOCASİNAN BELEDİYESİ’NİN GERİ DÖNÜŞÜMDE YAPTIĞI PROJELER VE ÇALIŞMALARLA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Kocasinan Belediyesi, 8 ayda topladığı 7 bin 860 kilogram elektronik atık ile Türkiye genelinde aydınlatma ekipmanları atık grubunda liderliğini sürdürüyor. Kocasinan Belediyesi, özellikle insan sağlığına ve doğaya en çok tehlike arz eden aydınlatma ekipmanlarını toplayarak, geri dönüşümle ekonomiye kazandırıyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi’nin geri dönüşümde yaptığı projeler ve çalışmalarla Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.Geri dönüşümün doğal kaynakların korunmasında ve ekonomik açıdan önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, çevre dostu belediyecilik anlayışıyla projeler ve hizmetler ortaya koyduklarının altını çizerek, şunları kaydetti:


“Doğayı ve çevreyi korumak için sürekli yeni projeler üretiyoruz. Gelecek nesillerimize daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir çevre bırakmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla atıkların toplanmasının önemli olduğunu biliyoruz. Daha önce Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin ilçenin belirli bölgelerine yerleştirdiği ‘Elektronik Atık Toplama’ noktalarıyla ülke ekonomisine ve doğaya daha fazla katkı sağlıyoruz. Bu sayede ekonomik ömrünü tamamlamış elektronik cihazlarda bulunan tehlikeli maddelerin çevreye verebileceği olası zararların önüne geçiyor ve ülke ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlıyoruz. Ayrıca geri dönüşüm; herkesin katkıda bulunacağı bir sosyal sorumluluk projesidir. Tüm vatandaşlarımızı bu önemli konuda daha duyarlı olmaya ve atık hale gelen elektronik aletleri bu noktalara bırakmalarını istiyoruz. Bu kapsamda geri dönüşüme katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.”Başkan Çolakbayrakdar, daha temiz çevre ve daha yaşanabilir bir Türkiye için bu yöndeki hizmetleri artırarak devam ettireceklerini de sözlerine ekledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ali Dağı Füniküler Hattı Projesi ilerliyorÖnceki Haber

Ali Dağı Füniküler Hattı Projesi ilerliy...

İstikbal Kayseri Yarı Maratonu şampiyon sporcuları ağırladıSonraki Haber

İstikbal Kayseri Yarı Maratonu şampiyon...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar