Hafızlık İmam Hatip Ortaokulları Giriş Sınavı 1820 adayın katılımı ile gerçekleştirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hafızlık İmam Hatip Ortaokulları Giriş Sınavı 1820 adayın katılımı ile gerçekleştirildi
Abone ol
KAYSERİ GENELİNDEKİ HAFIZLIK PROJE İMAM HATİP ORTAOKULLARI GİRİŞ SINAVI, COVİD-19 TEDBİRLERİNE UYULARAK 6 SINAV MERKEZİNDE, 93 SALONDA, 1820 ADAY ÖĞRENCİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kayseri genelindeki hafızlık proje imam hatip ortaokulları giriş sınavı, Covid-19 tedbirlerine uyularak 6 sınav merkezinde, 93 salonda, 1820 aday öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.


İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, sınava giren tüm öğrencilere başarılar diledi. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği hafızlık proje imam hatip ortaokullarının hem ileri düzey Kur’an-ı Kerim eğitimi hem de akademik eğitimin başarı ile uygulandığını ve bu alanda yapılan örnek uygulamaların ülke genelinde Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi uygulayan okullara örneklik teşkil ettiğini söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ayrıca projenin paydaşı olarak büyük katkısı olan Kayseri İl Müftülüğü’ne ve ekibine teşekkür etti.


Yapılan bu sınav sonucunda ilimizdeki hafızlık okullarımıza kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler belirlenmiş olacak. Sınav sonuçları http://kayseri.meb.gov.tr/projeiho adresinden ilan edilecek.


Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 yaralıÖnceki Haber

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1...

Büyükkılıç, Sezai Karakoç Kütüphanesinde gençlerle buluştuSonraki Haber

Büyükkılıç, Sezai Karakoç Kütüphanesinde...

Yorum Yazın