27 yıl kesinleşmiş cezası olan firari şahsa İHAlı ve PÖHlü operasyon

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
27 yıl kesinleşmiş cezası olan firari şahsa İHAlı ve PÖHlü operasyon
Abone ol
2019 YILINDAN BERİ FİRARİ OLAN ŞAHIS, İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI (İHA) BÜRO AMİRLİĞİ VE POLİS ÖZEL HAREKATIN (PÖH) DA KATILDIĞI OPERASYONLA YAKALANDI.

Kayseri’de çeşitli suçlardan 27 yıl 8 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 2019 yılından beri firari olan şahıs, İnsansız Hava Araçları (İHA) Büro Amirliği ve Polis Özel Harekatın (PÖH) da katıldığı operasyonla yakalandı.


Edinilen bilgiye göre, kasten öldürme, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma, güveni kötüye kullanma, hükümlü veya tutuklunun kaçması suçlarından aranarak 2019 yılından beri firari olan ve hakkında 27 yıl 8 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan C.B. isimli şahsın Hacılar ilçesine bağlı Akdam Mahallesinde bulunan bir bağ evinde sakladığı tespit edildi. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden İHA Büro Amirliğince Drone ile havadan destekli olarak, Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğine bağlı Araştırma ekipleri ve Aranan Şahıslar Büro Amirliği ile birlikte ortak yapılan operasyon neticesinde C.B. isimli şahıs yakalandı. Ayrıca bağ evi içerisinde yapılan aramada bir adet av tüfeği ve tüfek içerisinde atışa hazır vaziyette toplam 5 adet fişek ele geçirilerek, evde yakalanan diğer şahıs D.B.’nin de Melikgazi Aile İçi Bürosunca arandığı belirlendi.


Bulunan materyallere el konulurken, yapılan ortak operasyonla gözaltına alınan C.B., adli tabiplikteki işlemlerinin ardından ekipler tarafından Bünyan Kapalı Cezaevine gönderildi.


Kılınçtan ‘yüksek faiz çağrısı: “Kısa vadeli olarak konut alacaklara düşük faizli konut kredisi desteği sağlanmalı”Önceki Haber

Kılınçtan ‘yüksek faiz çağrısı: “Kısa va...

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Nuhoğlu: “Lojistik güçlü ise Türkiye güçlüdür”Sonraki Haber

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkan...

Yorum Yazın